5 نکته ای که باید قبل از ثبت نام برای ثبت علامت تجاری در ایالات متحده در نظر بگیرید

پست امروز عمدتا توسط الیزابت پیکل; که یک شرکت حقوقی موفق را در فینیکس، آریزونا اداره می کند، تماس گرفت Mindful Counsel, PLLC. این شرکت در زمینه مالکیت معنوی، به ویژه علائم تجاری تخصص دارد. مشارکت کنندگان ملاحظات مهمی را که باید قبل از درخواست برای ثبت علامت تجاری در ایالات متحده مورد توجه قرار گیرد، شرح می دهند.

چرا ثبت علامت تجاری مهم است؟

ثبت علامت تجاری فدرال مهم است و دارای چندین مزیت است، از جمله اطلاع رسانی به عموم در مورد ادعای مالکیت ثبت کننده بر علامت تجاری، فرض قانونی مالکیت در سراسر کشور، و حق انحصاری استفاده از علامت تجاری در یا در ارتباط با آن کالاها یا خدمات مجموعه. چهارم در ثبت نام ثبت فدرال همچنین به صاحب یک علامت تجاری اجازه می دهد تا برای نقض قانون در دادگاه فدرال شکایت کند و واردات مواد نقض کننده را متوقف کند.

ریچارد جی. براندنشتاین

ثبت علامت تجاری ضروری است زیرا به ارائه نام یا لوگوی برند یا شرکت شما کمک می کند. این شرکت شما را محکم می کند و تضمین می کند که هیچ کس دیگری نمی تواند از نام ها یا لوگوهای مرتبط با شما استفاده کند. از شرکت شما و دارایی آن محافظت می کند.

ریچارد جی. براندنشتاین، شریک موسس در Fusco، Brandenstein & Rada، PC

پنج نکته مهم که باید در نظر بگیرید:

جستجوی جامع علامت تجاری

قبل از اینکه واقعاً شروع به استفاده از علامت تجاری یا ثبت آن در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) کنید، باید یک جستجوی جامع علامت تجاری را تکمیل کنید تا به شناسایی موانع قانونی برای استفاده شرکت یا ثبت علامت تجاری آن کمک کنید. داده‌هایی که در طول جستجوی جامع کشف می‌کنید به شما این امکان را می‌دهد که تعیین کنید در کدام طبقه‌بندی باید ثبت کنید و از چه نوع نمونه‌هایی به عنوان مدرک استفاده کنید. حتی اگر علامت تجاری پیشنهادی شما در حال حاضر ثبت شده باشد. بسته به طبقه بندی کالاها و خدمات، همچنان ممکن است علامت تجاری خود را با موفقیت ثبت کنید.

ثبت نام قبل از استفاده واقعی از علامت تجاری

اگر هنوز فروش کالاها و خدمات خود را شروع نکرده اید، همچنان می توانید با استفاده از برنامه کاربردی آینده، برای علامت تجاری فدرال خود درخواست دهید. برنامه کاربردی آینده اساساً جای شما را تا زمانی که برای شروع استفاده آماده شوید حفظ می کند. مزیت دیگر این است که تاریخ تشکیل پرونده شما به عنوان تاریخ اولین استفاده از علامت شما خواهد بود. در صورتی که درگیری با علامت دیگری ایجاد شود، این بسیار مهم خواهد بود. USPTO می خواهد مدرکی ببیند مبنی بر اینکه شما شروع به فروش کالاها و خدمات خود به مصرف کنندگان کرده اید. شش ماه برای ارائه مدرک فرصت خواهید داشت و می توانید درخواست تمدید شش ماهه اضافی تا سه سال کنید.

علامت تجاری عناصر مختلف

به یاد داشته باشید که یک نام تجاری، یک لوگو، و یک شعار، همه علائم تجاری مجزا و مجزا هستند که به درخواست خود برای بررسی در دفتر علائم تجاری تعلق دارند. اگر بودجه محدودی دارید، مطمئناً باید اولویت بندی کنید که کدام دارایی تجاری را ابتدا علامت تجاری می دهید. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند ابتدا نام تجاری یا نام تجاری خود را به عنوان علامت کلمه علامت تجاری بگذارند. یا اگر شعار زیرکانه ای دارید که واقعاً به شما کمک می کند افراد کنجکاو را به خریدار تبدیل کنید، منطقی است که ابتدا از آن علامت تجاری محافظت کنید.

توجه به طبقه بندی

45 کلاس وجود دارد که علامت تجاری شما را می توان در آنها نشان داد. طبقه بندی 001-034 برای کالاها است. طبقه بندی 035-045 برای خدمات است. می توانید برای ثبت علامت تجاری خود در چندین کلاس اقدام کنید. این طبقه بندی ها به تشخیص علائم تجاری کمک می کند. این است مشترک برای علامت تجاری مختلف مالکان برای ثبت علامت یکسان برای محصولات مختلف در طبقات مختلف. به عنوان مثال، خطوط هوایی دلتا و شیرآلات دلتا را در نظر بگیرید. حتی اگر هر دو ثبت برای یک علامت (دلتا) هستند، ممکن است به عنوان ثبت های فدرال همزیستی داشته باشند زیرا بعید است که منجر به سردرگمی مصرف کننده در بازار شود.

ارائه یک نمونه

شما باید یک نمونه را به عنوان مدرک استفاده از علامت تجاری خود ارسال کنید. هنگام ارسال نمونه، دستورالعمل های خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید. برخی از الزامات نمونه شما این است که؛ باید نشان دهنده کالاها و خدماتی باشد که در برنامه شما شناسایی می شوند. نمونه باید استفاده از علامت را روی کالا، روی ظروف یا بسته بندی کالا، روی برچسب ها یا برچسب های چسبانده شده به کالا یا روی نمایشگر مرتبط با کالا نشان دهد. برای ایجاد یک نمایشگر مرتبط با کالا، یک نمونه باید استفاده از علامتی را که مستقیماً با کالا مرتبط است نشان دهد و چنین استفاده ای باید ماهیت نقطه فروش داشته باشد. علاوه بر این، باید URL و تاریخ را از صفحه وب نمونه خود نشان دهید.

جرمی گرین ایچه

ثبت نام جدید به عنوان علامت تجاری حداقل یک سال طول می کشد و خطر رد شدن را به همراه دارد، حتی اگر یک وکیل علامت تجاری در مورد آن تحقیق کرده و آن را برای شما ثبت کند. به عنوان یک صاحب کسب و کار جدید، باید خرید ثبت علامت تجاری موجود را در نظر بگیرید.

جرمی گرین ایچه | وکیل مدیریت از JPG حقوقی | Communer.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *