3 نکته هنگام امضای قرارداد با اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی

در این مقاله، سه نکته را که هنگام عقد قرارداد با اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی باید در نظر داشت، آشنا می‌شویم. پست امروز توسط نادیا بوبنیکوا، که رئیس آژانس اینفلوئنسر مارکتینگ در BuzzGuru که به برندها، توسعه‌دهندگان بازی و اپلیکیشن کمک می‌کند تا به مخاطبان هدف خود دست یابند و بالاترین بازگشت سرمایه را از کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ خود به ارمغان بیاورند.

یک تغییر پارادایم در راه وجود دارد، برندها مخاطبان مورد نظر خود را هدف قرار می دهند. با افزایش نفوذ اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی بر دنبال کنندگان خود، برندها در نظر دارند برای تبلیغ محصولات و خدمات خود به اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی نزدیک شوند. قبل از درگیر شدن با یک اینفلوئنسر، دانستن برخی از قوانین اساسی مهم است. پس آن ملاحظات چیست؟

نادیا بوبنیکوا-

در اینجا سه ​​مورد ما برای در نظر گرفتن است:

رویه تصویب پیش نویس:
اولین بند برای بررسی هنگام امضای قرارداد با یک اینفلوئنسر، رویه تأیید پیش نویس است. گاهی اوقات مطالب تبلیغاتی که اینفلوئنسرها تولید می کنند، صرف نظر از اینکه تکلیف چقدر دقیق بوده است، انتظارات ما را برآورده نمی کند، بنابراین به نفع ماست که مطمئن شویم قرارداد شامل مقرراتی برای چنین مواردی است.

بهترین روش این است که پیوند مربوط به تکلیف را برای ادغام در توافق درج کنید و به وضوح بیان کنید که مطالب تبلیغاتی باید مطابق با Task Assignment فیلمبرداری شوند و در صورتی که تأثیرگذار چیزی را از دست بدهد، 2 تا 3 دور ویرایش دارید.

به این ترتیب از پرداخت هزینه برای یکپارچگی که کمتر از استانداردهای شما است مصون خواهید ماند. نکته مفید دیگری که باید گنجانده شود، زمان بندی برای تنظیم مواد پس از ارائه بازخورد و درخواست برخی ویرایش ها از سازنده است. در غیر این صورت ممکن است هفته ها طول بکشد و از برنامه بسیار عقب خواهید بود.

توضیحات خدمات:
هنگام عقد قرارداد با اینفلوئنسر برای یک همکاری پولی، باید به صراحت بیان کنید که چه چیزی از سازنده نیاز دارید. شما همیشه باید قالب تبلیغ، طول بخش تبلیغاتی و سایر اقداماتی را که ممکن است بخشی از خدماتی باشد که اینفلوئنسر قرار است ارائه دهد، توضیح دهید. به عنوان مثال، پس از بسته شدن معامله و ارائه خدمات، دریافت آمار کامل از انتشارات بسیار مفید خواهد بود.

اینفلوئنسر پس از دریافت پرداخت تمایل دارد از سایر اقدامات اضافی اجتناب کند و احتمال به اشتراک گذاشتن آمار بسیار کم است، بنابراین توصیه ما این است که همه این جزئیات را در توضیحات خدمات قرار دهید. اگر چیزی از دست رفته باشد، هزینه آن را پرداخت نخواهید کرد.

روش پرداخت:
اطمینان حاصل کنید که توافقنامه بر اساس مدل پرداخت پس از پرداخت تنظیم شده است، به خصوص اگر اولین بار است که با یک تأثیرگذار خاص یا نماینده آنها کار می کنید. این به شما امکان می دهد تا از تمام خطرات احتمالی محافظت کنید.

البته، برخی از اینفلوئنسرها و آژانس‌ها بر پیش‌پرداخت به‌عنوان تأیید معامله اصرار دارند، اما اجتناب از پیش‌پرداخت 100 درصدی بسیار مهم است. در صورتی که به یک اینفلوئنسر خاص علاقه دارید و آنها به هیچ وجه حاضر به کار بر روی مدل پس پرداخت نیستند، پس از دریافت پیش نویس مطالب تبلیغاتی از ارائه دهنده خدمات، 20-30-50٪ پیش پرداخت را امتحان کنید.

به این ترتیب اینفلوئنسر قبلاً کارهایی را به عنوان مدرک برای شما انجام می دهد و شما می توانید بدون هیچ خطری پیش پرداخت 20-30-50٪ را ارسال کنید.

ریچارد براندنشتاین-

ریچارد جی برندنشتاین | شریک – شریک حقوقی FBR

Richard J. Brandenstein یک وکیل مستقر در نیویورک و شریک حقوقی FBR است که متخصص در حقوق اداری است. حوزه هایی که او به طور خاص روی آنها تمرکز می کند عبارتند از ناتوانی ایالت نیویورک و غرامت کارگران ایالت نیویورک. او با بیش از 40 سال تجربه به عنوان وکیل، کارکنان حقوقی جدیدی را نیز در شرکت خود آموزش می دهد.

به‌عنوان یک کسب‌وکار، در حین انعقاد قرارداد با یک تأثیرگذار رسانه‌های اجتماعی برای تأیید محصول، چه سه ملاحظه اصلی باید رعایت شود؟

قبل از اینکه یک برند یا شرکت تصمیم به همکاری با اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی بگیرد، در اینجا سه ​​موردی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود:

تجزیه و تحلیل:

تجزیه و تحلیل اینفلوئنسرها باید در نظر گرفته شود. این به این دلیل است که به شما درک بهتری از مخاطبان آنها از نظر سن، جنسیت و موقعیت مکانی می دهد. سپس به شما این امکان را می دهد که تعیین کنید آیا آنها برای برند شما مناسب هستند یا خیر و آیا مخاطبان آنها احتمالاً محصولات شما را خریداری می کنند یا از خدمات شما استفاده می کنند.

نامزدی:

مشارکت عامل مهم دیگری است که باید در نظر گرفت. در حالی که ممکن است یک فرد میلیون‌ها فالوور داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که همه فالوورهای او به طور فعال با محتوای آنها درگیر هستند. در نتیجه، اگر به این معنی است که فالوورهای آن‌ها بیشتر با محتوا درگیر می‌شوند، ممکن است انتخاب یک تأثیرگذار کوچک‌تر برای کار در مقایسه با تأثیرگذار بزرگ‌تر مفیدتر باشد.

سازگاری:

سازگاری اینفلوئنسر و برند شما ضروری است و چیزی است که باید به دقت به آن توجه کنید. اینفلوئنسر باید برای برند مناسب باشد و بتواند آنچه را که از او می‌خواهید به تصویر بکشد.

جالب بخوانید: NFT ها چگونه ارزش خود را به دست می آورند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.