10 بند مهم در قرارداد هنرمند

مقدمه

مانند یک قرارداد کار که حقوق، نقش ها و مسئولیت های کارفرما و کارمند را نشان می دهد، یک قرارداد هنرمند نیز وجود دارد. قرارداد هنرمند قراردادی است که بین هنرمند و خانه تولید یا یک تهیه کننده منعقد می شود. این توافقنامه ها کمک می کند تا پای ثابتی گذاشته شود و به جلوگیری از ارتباط نادرست و عدم اطمینان کمک می کند.

سوالی که خوانندگان ممکن است تعجب کنند این است که چرا یک قرارداد کار هدف را برآورده نمی کند و چگونه این دو قرارداد با یکدیگر متفاوت هستند.

-نویسنده (آنانیا باتناگار)

یک توافقنامه هنرمند طیف خاصی از بندها را در نظر می گیرد، برخلاف قرارداد کاری که ماهیت کاری را که از هنرمند انتظار می رود انجام دهد، در نظر می گیرد. تغییرات ممکن است از زمان به زمان متفاوت باشد، تمرکز اصلی بر اصالت کار متکی است و لازم به ذکر است که خانه تولید با هنرمندان زیادی از جمله بازیگران، کارگردان، فیلمبرداران، تدوینگر، رقصندگان و فهرست سروکار دارد. ادامه می‌دهد، بنابراین، با در نظر گرفتن این شرایط، می‌توان درک کرد که یک توافقنامه هنرمند برای هنرمندان و همچنین تولیدکنندگان برای مطابقت با علایق آنها، انتخابی امکان‌پذیر خواهد بود.

همه چیز را در مورد قرارداد بازیگر بدانید | توافقنامه هنرمند تهیه کننده | روهیت پرادان

از این پس، موارد زیر است که یک تهیه کننده باید قبل از اجرای قرارداد هنرمند در نظر بگیرد.

جزئیات احزاب

جزئیات طرفین نشان می دهد که طرفین از نظر قانونی متعهد به توافق هستند. مقدمه دلیلی قطعی برای عموم در مورد هر فردی است. قوانین مشابهی در مورد قراردادها و سایر قراردادها اعمال می شود. بنابراین مشخصات طرف که شامل نام، آدرس، ایمیل، شماره تلفن و غیره باشد، جزء اولیه هر توافقنامه است. بنابراین یک مقدمه برای درک طرفین درگیر بسیار مهم است.

مدت زمان:

در توافقنامه هنرمند باید به صراحت مدت زمان ارتباط بین هنرمند و خانه های تولید ذکر شود. این بند به ارائه یک ایده روشن از زمان پذیرفته شدن آنها برای انجام مسئولیت های خود کمک می کند. با این حال، در صورتی که مانعی برای تکمیل پروژه وجود داشته باشد، این بند باید انعطاف پذیر باشد. مناسب‌ترین مثال مربوط به «مدت زمان همه‌گیری» است که در آن زمان‌بندی بسیاری از فیلم‌ها و آلبوم‌ها به هم می‌خورد، و برنامه فیلم‌برداری باید تغییر می‌کرد به این دلیل که بسیاری از افراد سر صحنه از جمله بازیگران و کارگردانان تحت تأثیر قرار گرفتند. به کووید. از این رو، هنگام تنظیم یک توافقنامه، باید احتمالات مختلف را از منظرهای مختلف در نظر گرفت.

پرداخت:

این بخش ابتدا باید هزینه یا بودجه پروژه ای را که هنرمند روی آن کار می کند ارائه کند. تنظیم تمام هزینه ها از قبل می تواند بعداً در زمان صرفه جویی کند و به طرفین اجازه دهد بیشتر روی پروژه تمرکز کنند. ثانیاً باید رویه پرداخت را نیز مشخص کند، یعنی اینکه طرف چگونه می خواهد پولش در طول مدت پرداخت یا پرداخت نهایی یا هر چیزی از این قبیل پردازش شود، که باید مشمول این بند نیز باشد. این باید تعهدات هر یک از طرفین را در رابطه با پرداخت هایی که باید توسط آنها یا به آنها انجام شود مشخص کند. همچنین باید ماهیت پرداخت را شامل شود، یعنی به صورت ساعتی، روزانه یا پس از اتمام پروژه.

مالکیت معنوی:

این بند در هر قرارداد هنرمند بسیار مهم است زیرا به محافظت از آثار اصلی و بدون فیلتر ایجاد شده توسط هنرمندان با خانه های تولید کمک می کند. مقرر می‌دارد که هر اثری که توسط هنرمند برای خانه تولید در طول مدت قرارداد ایجاد و خلق شده باشد، در مالکیت انحصاری خانه تولید خواهد بود، در نتیجه از سرقت محتوا جلوگیری می‌شود. در زمان های اخیر، دزدی دریایی و سرقت ادبی محتوا چیز جدیدی نیست. موارد متعددی وجود داشته و حتی قبل از اکران فیلم، نسخه دزدی آن به بحث بازار تبدیل شده است. از این رو، این بند برای محافظت از هر دو طرف در برابر این کابوس ها طراحی شده است.

رفتار هنرمند:

از آنجایی که بازیگران، کارگردانان و نوازندگان همیشه در معرض دید عموم قرار دارند، بسیار مهم است که خود را با وقار انجام دهند و به هیچ گونه رفتاری که هنرمند را در مقابل جامعه به عنوان هنرمند خدشه دار یا تحقیر کند، مشارکت نکنند. نام با خانه تولید مرتبط خواهد شد.

بیمه:

پوشش بیمه ای قوی، محافظت در برابر حوادث غیرمترقبه، آسیب های فیزیکی ناشی از سرقت، تصادفات و غیره را ارائه می دهد. هنگام تولید هر رویداد یا فیلم، موارد زیادی از منظر بیمه باید پوشش داده شود، به عنوان مثال، یک فیلم شامل مجموعه های پیچیده و گران قیمت است. لباس و خیلی چیزهای دیگر، بنابراین، گنجاندن بند بیمه یک گام منطقی است. مثال دیگر می تواند صحنه های اکشن فیلم باشد که در آن بازیگران و بدلکاران بازی می کنند و بارها دچار جراحت می شود.

حمل و نقل:

ماهیت شغل هنرمند ایجاب می‌کند که به مکان‌های مختلف، برای فیلمبرداری، تبلیغات و غیره سفر کنند. تهیه‌کننده باید توضیح دهد که هزینه‌های سفر مانند بلیط هواپیما و صندلی‌ها (کلاس بیزینس یا اکونومی کلاس) بر عهده تولیدکننده است. خانه شامل وعده های غذایی، اقامت و غیره آنها.

خاتمه دادن:

این بند به تعریف راه حل های جایگزین در صورت عدم اجرای توافق یا نقض توافق کمک می کند. علاوه بر این، قوانین حاکم بر چنین توافقی را مشخص می کند و مقرراتی را برای مکانیسم های حل و فصل مانند میانجیگری، مذاکرات و غیره ارائه می کند.

ظرفیت هنرمند:

هنرمند باید صریحاً متذکر شود که با اراده آزاد آنها این قرارداد را منعقد کرده است و به هیچ گونه فعالیتی که مانع از تعهدات و تعهدات وی در قبال اجرای توافق شود، تن ندهد. علاوه بر این، همچنین باید روشن شود که هنرمند نباید موضوع این قراردادها را فاش کند و همچنین هیچ گونه اطلاعات محرمانه ای را فاش نکند. برای مثال، فیلم‌های مارول در طول سال‌ها موفق شده‌اند رمز و راز پیرامون داستان فیلم را حفظ کنند.

تبلیغات:

هر خانه تولیدی در صورتی موفق می‌شود که در مورد پروژه‌ای که در آن شرکت می‌کند آگاهی داشته باشد. بنابراین، برای اطمینان از همین موضوع، در توافقنامه باید یک بند تبلیغاتی ذکر شود که هنرمند را از تعهدات و مسئولیت‌های خود برای ترویج تولید آتی خود آگاه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.