گوشه تخصصی: زمینه های کلیدی هنگام تهیه پیش نویس قرارداد هنرمند

در این مقاله، هنگام تهیه پیش‌نویس توافقنامه هنرمند بین تهیه‌کننده و هنرمند، با حوزه‌های کلیدی آشنا می‌شویم. جذب هنرمند برای خدمات او برای یک فیلم یا موسیقی. پست امروز توسط وکیل ارائه شده است لورن بلر که بیش از 25 سال تجربه در دعاوی حقوقی از جمله حقوق رسانه و سرگرمی دارد. و توسط یک گروه موسیقی مستقر در نیویورک طلسم و نفرین. در نهایت نمونه های مربوط به همین موضوع در این پست اضافه شده است.

لورن بلر در مورد زمینه های کلیدی توافقنامه هنرمند

هنگام تهیه پیش نویس توافق نامه کتبی بین یک هنرمند و یک تهیه کننده برای خدمات هنرمند برای یک فیلم، زمینه های کلیدی شامل می شود مالکیت و استفاده از کار

برای هنرمند مهم است که بفهمد آیا قرارداد برای یک است کار برای استخدام. اگر چنین است، پس او هیچ حق مالکیتی بر اثر نخواهد داشت. هنرمند در ازای پرداخت توافقی، کلیه حقوق اثر را به طور کامل و دائمی به تهیه کننده واگذار خواهد کرد. به این ترتیب، هنرمند حق دریافت هیچ گونه حق امتیازی از فروش فیلم یا آثار مشتق شده از آن را ندارد.

بخش مالکیت معمولاً روشن می‌کند که هنرمند هیچ اختیار یا تأییدی بر تغییرات ایجاد شده در اثر ندارد. همچنین هنرمند ملزم به صرف نظر از هرگونه و کلیه حقوق آثار مشتق بر اساس اثر اصلی خواهد بود.

اگر تهیه‌کننده با هنرمند قرارداد اجیر نمی‌دهد، بلکه در عوض از هنر موجود در فیلم استفاده می‌کند، هنرمند باید روشن کند که به‌طور دائم از حقوق آثار خود چشم پوشی نمی‌کند، بلکه فقط مجوز موقت و محدود می‌دهد. . مجوز استفاده از اثر در فیلم را تایید می‌کند، اما اجازه نمی‌دهد مجوز آزادانه استفاده شود یا به نهادهای دیگر واگذار شود.

از نظر استفاده از کار، هنرمندان معمولاً هیچ کنترلی بر اثر، نحوه استفاده یا حتی استفاده از آن در یک فیلم ندارند. مفاد قرارداد مربوط به استفاده از کار به طور کلی به تولید کننده این اختیار را می دهد که از اثر یا خدمات ارائه شده توسط هنرمند استفاده یا استفاده نکند. در واقع، هیچ تضمینی برای تکمیل یا توزیع فیلم وجود ندارد.

شرکت: FreeAdvice.com

لینکدین: دسترسی به اینجا

آرنولد از “طلسم ها و نفرین ها” در زمینه های کلیدی یک قرارداد هنرمند

من به عنوان یک هنرمند ضبط و آهنگساز فیلم، تجربه دست اولی در مورد نکاتی دارم که هنگام تهیه پیش نویس توافقنامه هنرمند بین تهیه کننده و هنرمند برای یک فیلم باید به آن توجه شود. این سه نکته اصلی است که باید مشخص شود:

پرداخت و شرایط: این به طور خاص به میزان پرداخت و میزان موسیقی مورد نیاز هنرمندان برای دریافت مبلغ مذکور اشاره دارد. این برای هر دو طرف مهم است زیرا به هنرمند اجازه می دهد تصمیم بگیرد که آیا دستمزد ارزش تلاش آنها را دارد (علاوه بر عوامل دیگر).

ضرب الاجل: داشتن درک روشنی از تاریخ‌های سررسید برای هنرمند مهم است تا بداند چقدر زمان برای سرمایه‌گذاری در پروژه نیاز دارد، به‌خصوص اگر در حال متعادل کردن پروژه‌های دیگر باشد. این همچنین با ایجاد خط پایان مشخص و مشخص برای هنرمند، تهیه کننده را در خود جای می دهد.

نقطه ارتباطی: در بسیاری از مواقع، تولید فیلم ممکن است دچار هرج و مرج شود. مهم این است که مشخص شود نقطه ارتباطی عادلانه چه کسی خواهد بود. آیا تولید کننده است؟ کارگردان؟ مدیر موسیقی؟ و غیره. مشخص کردن این موضوع به هنرمند اجازه می‌دهد تا بداند که می‌تواند برای هر سؤالی و همچنین نقطه مرجعی در مورد هر چیزی در مورد پروژه یا حتی پیشرفت خود با چه کسی تماس بگیرد.

سایت اینترنتی: دسترسی به اینجا

نمونه قراردادهای هنرمند توسط DocPro

قراردادهای هنرمند می تواند سه ماهیت داشته باشد. این موارد به شرح زیر است:

  1. به صورت خنثی پیش نویس شده است
  2. به نفع هنرمند پیش نویس شده است
  3. به نفع مشتری که یک هنرمند را استخدام می کند پیش نویس شده است

نمونه های هر یک از موارد فوق قابل دسترسی بود اینجا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *