“پذیرش ملیت” برای حضور در بررسی حقوق واشنگتن


من خوشحالم که آخرین مقاله مرور قانون خود را با عنوان “پذیرفتن ملیت” که با هم نویسندگی شده است، به اشتراک می گذارم کاساندرا برک رابرتسون و در دسترس است اینجا، برای انتشار در بررسی قانون واشنگتن. در اینجا چکیده آمده است:

برخلاف تصور رایج، وقتی کودکی از خارج توسط یک شهروند آمریکایی به فرزندخواندگی گرفته می شود و به ایالات متحده آورده می شود، آن کودک همیشه شهروند آمریکایی نمی شود. بسیاری از پذیرفته‌شدگان تا سال‌ها بعد (گاهی تا بزرگسالی) متوجه نشده‌اند که واقعاً شهروند نیستند و برخی احتمالاً هنوز نمی‌دانند. برای رسیدگی به این مشکل، قانون شهروندی کودک سال 2000 (CCA) برای خودکارسازی شهروندی برای برخی از پذیرفته‌شدگان بین‌المللی به تصویب رسید، اما همه را تحت پوشش قرار نداد. هزاران یا ده ها هزار فرزندخوانده هنوز با این فرض زندگی می کنند که شهروند آمریکایی هستند در حالی که در واقع نیستند. در حالی که قوانینی برای پر کردن شکاف های باقی مانده توسط CCA پیشنهاد شده است، هنوز هیچ کدام تصویب نشده است.

این ماده استدلال می کند که کودکانی که توسط والدین شهروند ایالات متحده به فرزندخواندگی پذیرفته می شوند، مستحق داشتن تابعیت دائمی هستند. این بررسی می کند که چگونه مقامات ایالتی و فدرال به طور عمدی و غیرقابل برگشت پیوندهای فرزندخواندگان فراملیتی را با خانواده های اصلی خود قطع می کنند تا منافع خانواده فرزندخوانده را ارتقا دهند. چارچوب فرزندخواندگی ایالات متحده، وحدت خانواده فرزندخوانده را بر حفظ ارتباط با خانواده اصلی کودک در اولویت قرار می دهد. پذیرفته شدگان اغلب برای درک و تعریف هویت خود در سطوح مختلف از جمله هویت شخصی، ملی و قومی تلاش می کنند. بی‌ثباتی شهروندی لایه‌ای از مشکلات روانی را برای فرزندخواندگان فراملیتی اضافه می‌کند و موقعیت کودک را در جامعه حتی کمتر امن می‌کند. اگر بتوان کودکی را در یک خانواده آمریکایی به فرزند خواندگی پذیرفت اما به عنوان عضوی از ملت آمریکا پذیرفته نشود، آنگاه کودک هرگز ثبات کاملی را که فرزندخواندگی در نظر گرفته شده است نخواهد داشت.

ایالات متحده می تواند و باید با اعطای وضعیت اتباع ایالات متحده به آنها به وعده ماندگاری به فرزندخواندگان فراملیتی عمل کند. این وضعیت آنها را قادر می سازد در ایالات متحده بمانند، با پاسپورت ایالات متحده سفر کنند و به طور کامل در جامعه آمریکا مشارکت کنند. قانون ایالات متحده قبلاً حاوی یک ماده نادیده گرفته شده است که به افرادی که اگرچه به طور رسمی شهروند نیستند، اما مدیون وفاداری دائمی به کشور هستند، وضعیت تابعیت اعطا می کند. تفسیر این زبان قانونی برای پوشش دادن به فرزندخواندگانی که در غیر این صورت واجد شرایط شهروندی رسمی نیستند، نشان دهنده این واقعیت است که کودکانی که در خانه های آمریکایی به فرزند خوانده می شوند اعضای دائمی این جامعه هستند. در واقع، ما استدلال می‌کنیم که حق ملیت بر اساس قوانین حفاظت برابر و مقررات مربوط به روند قانونی قانون اساسی ایالات متحده است. به رسمیت شناختن ملیت تضمین می کند که پذیرفته شدگان – که بدون انتخاب خودشان به ایالات متحده آورده شده اند – نمی توانند از آن حذف شوند.

برای علاقه مندان به موضوع، من نیز توصیه می کنم کار را دنبال کنید مرکز حقوقی حقوق پذیرفته شدگان و پذیرفته شدگان برای عدالت.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.