نهمین مسابقه بین المللی مقاله حقوقی RMLNLU-Khaitan & Co و کنفرانس حقوق کار (“RILEC”)

کمیته مجلات (“کمیته”) در دانشگاه حقوق ملی دکتر رام منوهار لوهیا، لاکنو (“RMLNLU”)، با همکاری Khaitan & Co، نهمین دوره مسابقه و کنفرانس بین المللی مقالات حقوقی RMLNLU را در مورد قوانین کار سازماندهی می کند. “RILEC”). این همایش به صورت مجازی برگزار خواهد شد 25هفتم فوریه در ساعت 5:00 بعد از ظهر بر روی بزرگنمایی سکو. به کلیه شرکت کنندگان ثبت نام شده باید ارائه شود گواهی حضور.

درباره رویداد

بر اساس فراخوان برای مقالات منتشر شده در سپتامبر 2021، کمیته ارسالی های متعددی از دانشکده های حقوقی معتبر در سراسر هند دریافت کرد. پس از انجام چندین دور بررسی مشترک با Khaitan & Co، سه مقاله برای ارائه در کنفرانس مجازی انتخاب شد. مقالات انتخاب شده برای ارائه عبارتند از:
“نیروی کار نامرئی و بنیاد “اقتصاد مولد”: به رسمیت شناختن کار بدون مزد زنان” نوشته آوانتی دشپنده.
“تقویت مدل آگاهانه از جامعه داوری تحت قانون صنعتی، 2020: نقد سازنده” توسط آریان موهان و آنانیا چیترانشی.
«گامی گیج‌آمیز به‌سوی ساخت هند برای کار دوستانه: گسترش امنیت اجتماعی به کارگران گیگ» نوشته Mehak Jain.
ارائه های فوق توسط هیئتی از داوران برجسته از Khaitan & Co مورد ارزیابی قرار می گیرد. پس از ارائه یک دور سؤالات به شرکت کنندگان کمک می کند تا درک بهتری از تحولات اخیر در زمینه استخدام و قوانین کار داشته باشند. کمیته این رویداد را به عنوان تلاشی برای تشویق و ترویج بورسیه های حقوقی در زمینه کار و قانون کار در نظر می گیرد.

درباره کمیته مجله

این کمیته با هدف ترویج تحقیق و نگارش حقوقی تشکیل شد. به غیر از برگزاری مسابقه بین المللی مقاله نویسی حقوقی RMLNLU هر ساله، کمیته سالانه دو مجله با داوری همتا را منتشر می کند – RMLNLU Law Review و RMLNLU Journal در قانون CMET (ارتباطات، رسانه، سرگرمی و فناوری). هر دوی این مجلات مقالات، مقالات، یادداشت‌های موردی/نظرات و بررسی کتاب‌ها را از مشارکت‌کنندگان در سراسر جهان منتشر می‌کنند. RMLNLU Law Review همچنین وبلاگی را راه اندازی می کند که بستری را برای افراد در این زمینه فراهم می کند تا نظرات خود را در مورد مسائل حقوقی معاصر بیان کنند.

درباره Khaitan & Co

Khaitan & Co که در سال 1911 تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین شرکت های حقوقی هند است. همچنین یکی از بزرگترین شرکت های حقوقی با بیش از 600 متخصص است. این شرکت دارای مجموعه‌ای از حوزه‌های عملی است که شامل ادغام و تملک، مالکیت معنوی، بانکداری و مالی، بازارهای سرمایه بدهی، حل اختلاف، جرایم یقه سفید، حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها، و قانون رقابت/ضد انحصار است. این شرکت دارای توانایی های قوی و دانش عمیق صنعت در تمام زمینه های عملی خود است.

خیتان و شرکت در طول سال ها جایگاه خود را به عنوان یک موسسه حقوقی پیشرو در زمینه کار و قانون کار تثبیت کرده است. کار، کار و مزایا، مشاوره تجاری و عملی در زمینه‌ها و رویدادهای مربوط به فروش و اکتساب کسب‌وکار، تغییر مالکیت، مزایای کارکنان از جمله طرح‌های تشویقی مبتنی بر سهام، توافق‌نامه‌ها و سیاست‌های استخدامی، تنوع در محل کار و موضوعات تبعیض ارائه می‌کند. علاوه بر این، این عمل در زمینه کار قراردادی و ترتیبات استخدام جایگزین، شکایات افشاگران، رسیدگی به شکایات کارکنان، تجدید ساختار نیروی کار، طبقه بندی مجدد کارکنان و تحرک، مسائل مربوط به سلامت و ایمنی محل کار و همچنین مشاوره مهاجرت تخصص دارد. به عنوان قدردانی از کار پیشگام این شرکت در زمینه قانون کار و استخدام، عمل استخدام، کار و مزایا (ELB) در شرکت در سال 2017، 2018، 2019، 2020 توسط Legal 500 آسیا و اقیانوسیه به عنوان Tier 1 رتبه بندی شده است. ، 2021 و 2022، برنده جایزه انجمن مشاور داخلی برای شرکت کار و استخدام سال 2021، بهترین موسسه حقوقی IBLJ 2021 – استخدام و کار، شرکت حقوقی کار و استخدام سال 2020-21 توسط Legal Era و، همچنین برنده جایزه موسسه حقوقی استخدام IDEX سال 2019 شد. عمل ELB در این شرکت همچنین توسط اتاق‌ها و شرکای آسیا اقیانوسیه در سال‌های 2019 و 2020 به رسمیت شناخته شده و رتبه‌بندی افتخاری را کسب کرده است.

درباره داوران

آقای انشول پراکاش یک شریک در دفتر Khaitan & Co در بمبئی است و اداره کار، کار و مزایای شرکت را رهبری می کند. او به مشتریان برجسته داخلی و بین المللی در مورد قوانین استخدامی متعدد و موضوعات مرتبط از جمله در مورد مدیریت نیروی کار، امنیت اجتماعی، روابط صنعتی، آزار و اذیت و تبعیض در محل کار، ساختار مزایا و انگیزه ها، بهداشت و ایمنی، تحقیقات داخلی و تجدید ساختار نیروی کار مشاوره می دهد.

او همچنین ابتکار رهبری فکری شرکت را در زمینه حمایت و به اشتراک گذاری دانش در فضای استخدام و قانون کار رهبری می کند و به طور فعال بینش هایی را در مورد رویه قضایی در حال تحول در فضای استخدام و قانون کار در چندین نشریه صنعتی، رسانه های چاپی و رویدادهای سخنرانی عمومی سازماندهی شده توسط نهادهای صنعتی به اشتراک می گذارد.

او به عنوان رتبه بندی شده است وکیل فردی پیشرو برای کار و استخدام توسط حقوقی 500 در رتبه بندی برای سال 2022، اهدا شده برای خدمات مشتری قانون آسیا عالی در زمینه قوانین استخدامی و کار برای سال 2020، با رتبه افتخاری در Chambers & Partners Asia Pacific 2021، در سال 2020 در بین BW BusinessWorld Legal به رسمیت شناخته شد. 40 زیر 40 بهترین وکلا و تأثیرگذاران حقوقی در هند، در فوربس هند شناخته شده است Legal Powerlist 2020 مانند وکیل فردی برتر (کار و استخدام) و برای خدمات و کارهای مشتریان برجسته در ALB India 2021 شناخته شده و فهرست شده است سوپر 50 وکلا.

آقای جیوان بالاو پاندا یک شریک در حل اختلاف و گروه تمرین، کار و مزایا در دفتر NCR است. او بیش از 13 سال تجربه با تمرکز بر دعاوی تجاری، داوری و استخدام را به همراه دارد. او همچنین به عنوان داور در مرکز داوری بین المللی دهلی (DIAC) استخدام شده است.

آقای جیوان بر رسیدگی به اختلافات پیچیده مدنی و قراردادی، دعاوی تجاری و داوری و مشاوره پیش از دعوی مربوطه تمرکز دارد. آقای جیوان همچنین به طور مرتب در مورد مسائل در دادگاه ها و دادگاه های داوری بحث می کند. اخیراً، آقای جیوان با موفقیت برای MNC ها و PSU ها در داوری و دعاوی حقوقی علیه نهادهای دولتی و اشخاص خصوصی و بین بازیگران خصوصی به ویژه در بخش راه آهن، ساخت و ساز، زیرساخت، نیرو و مهمان نوازی اقدام کرده است.

آقای جیوان همچنین بر مشاوره کار و استخدام و دعاوی حقوقی شامل ساختار قراردادهای مدیریت ارشد و خروج، تحقیقات انضباطی/خانگی، آزار و اذیت جنسی در محل کار، سازماندهی مجدد و مسائل مربوط به اتحادیه، انطباق با قوانین مختلف کار، از جمله قوانین مربوط به مزایای تامین اجتماعی، تمرکز دارد. منازعات صنعتی، فسخ، نقل و انتقالات، محرمانه بودن، عدم درخواست و بندهای غیر رقابتی. اخیراً، آقای جیوان با موفقیت در دعاوی مدنی علیه اتحادیه‌های کارگری که فعالیت‌های تجاری را از طریق اعتصابات و فعالیت‌های ضداجتماعی مختل می‌کنند، و در دادخواست‌های کتبی و رسیدگی‌های شبه قضایی که شامل استعلام‌های صندوق سرمایه‌گذاری بالا و مسائل معافیت می‌شود، نمایندگی کرده است.

آقای جیوان در تجارت حقوقی آسیایی حضور داشته است سوپر 50 وکلا هند لیست در سال 2020 و 2021. Legal500 آسیا اقیانوسیه او را به عنوان یک وکیل پیشنهادی برای کار و قانون کار.

آقای دیپاک کومار یک شریک در گروه تمرینی استخدام، کار و مزایا در دفتر بمبئی است. آقای دیپک به چندین مشتری چندملیتی و داخلی در مورد طیف وسیعی از مسائل شغلی و کارگری مشاجره‌آمیز و غیر مناقشه‌آمیز در رابطه با تجدید ساختار نیروی کار و مزایا، مدیریت روابط صنعتی، استراتژی‌بندی ورود و خروج هند، تعطیلی، کوچک‌سازی، جابه‌جایی کارکنان تحت معاملات M&A مشاوره و کمک کرده است. و سازماندهی مجدد کسب و کار داخلی، از جمله. آقای دیپاک همچنین در مشاوره به مشتریان خارج از کشور در مورد ساختار استراتژی ورود به هند، راه اندازی کسب و کار و مشارکت پرسنل در هند، و اجرای ESOPهای جهانی و سایر طرح های تشویقی و سود تخصص دارد. آقای دیپاک یک سخنران منظم در ارگان ها و انجمن های صنعتی پیشرو در مورد تحولات نظارتی و سیاستی است. او در مورد روندها در فضای قانون استخدام مشارکت می کند و در مورد طیف وسیعی از جنبه های قانون کار و استخدام در جلسات صحبت می کند.

آقای دیپاک به خاطر تجربه و تخصصش مورد قدردانی قرار گرفته است تجارت حقوقی آسیایی (ALB) در آنها رتبه بندی ستاره های در حال ظهور هند (2021) و رتبه بندی Legal 500 (Legalease) آسیا اقیانوسیه 2022 مانند وکیل پیشنهادی در کار و کار.

ثبت

برای ثبت نام در رویداد لطفا اینجا کلیک کنید

برای حضور در مراسم لطفا اینجا کلیک کنید

برای بروشور لطفا اینجا کلیک کنید

لطفاً توجه داشته باشید که فقط به شرکت کنندگان ثبت نام شده گواهی ارائه می شود.

در صورت سوال، لطفا با هر یک از افراد ذکر شده در زیر تماس بگیرید:

  • Aditya Pattanayak: +91 9818849520
  • هارش آگاروال: +91 9399831636
  • دارمش بسدیا: 6370583783 91+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.