قاضی ها نقشه رای گیری لوئیزیانا را که تحت قانون حقوق رای به چالش کشیده شده است، بازگردانند

قایق اورژانسی
طرحی از دادگاه عالی با حصار زنجیره ای بزرگ در جلو

یک دیوان عالی تقسیم شده روز سه شنبه دستور دادگاه منطقه ای را که قانونگذار لوئیزیانا را ملزم به ترسیم نقشه های جدید کنگره از جمله دومین ناحیه با اکثریت سیاه پوستان می کرد، مسدود کرد. سه قاضی لیبرال با آن مخالفت کردند دستور مختصر و بدون امضا، که عملاً راه را برای لوئیزیانا برای استفاده از نقشه اصلی خود، که به نظر دادگاه منطقه احتمالاً ناقض قانون حقوق رأی فدرال است، در انتخابات آتی سال 2022 باز می کند.

قضات همچنین شکایت مربوط به به چالش کشیدن نقشه را تا زمانی که در مورد اختلاف مشابهی که شامل تقسیم مجدد منطقه در آلاباما است تصمیم بگیرند، متوقف کردند. دادگاه قرار است در 4 اکتبر به استدلال شفاهی در آن پرونده رسیدگی کند.

اختلاف لوئیزیانا، آردوین علیه رابینسون، پس از آن به وجود آمد که قوه مقننه لوئیزیانا – به دلیل وتوی فرماندار دموکرات ایالت، جان بل ادواردز – نقشه جدید کنگره را در پی سرشماری 2020 تصویب کرد. اگرچه سیاه‌پوستان تقریباً یک سوم جمعیت ایالت را تشکیل می‌دهند، تنها یکی از شش ناحیه کنگره در نقشه جدید اکثریت رای‌دهندگان سیاه‌پوست را در خود جای داده است.

رای دهندگان و گروه های حقوق مدنی نقشه قانونگذار را به چالش کشیدند و استدلال کردند که این نقشه آرای سیاه پوستان را کمرنگ کرده و بخش 2 قانون حقوق رای را که تبعیض در شیوه های انتخاباتی را ممنوع می کند، نقض می کند. در 6 ژوئن، قاضی منطقه ای ایالات متحده، شلی دیک، موافقت کرد که رقبا در مورد دومین ناحیه با اکثریت کاخ سیاهپوستان پرونده را مطرح کرده اند. او به قوه مقننه دستور داد تا نقشه اصلاح شده ای با دو ناحیه اکثریت سیاهپوست برای استفاده در انتخابات مقدماتی ایالت، که برای 8 نوامبر برنامه ریزی شده است، ترسیم کند.

وزیر امور خارجه لوئیزیانا، کایل آردوین، به دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه پنجم رفت و از آن دادگاه خواست که دستور دیک را متوقف کند. اما یک هیئت اداری متشکل از سه قاضی این درخواست را رد کرد. در نظری بدون امضااین هیئت (متشکل از قضات منصوب شده توسط روسای جمهور سابق رونالد ریگان، باراک اوباما و دونالد ترامپ) به این نتیجه رسید که اگرچه رقبا «زمانی که شایستگی ها در نهایت تصمیم گیری می شود چیزهای زیادی برای اثبات دارند»، آردوین «نمایش قوی» مورد نیاز را انجام نداده است. در این مرحله مقدماتی پیروز شود.

این هیئت حکم کرد که اصل پرسل – این ایده که دادگاه های فدرال نباید قوانین انتخابات ایالتی را کمی قبل از انتخابات تغییر دهند – در این مورد صدق نمی کند. مهلت ثبت نام برای نامزدها بیش از یک ماه دیگر است، در حالی که انتخابات مقدماتی ایالت هنوز پنج ماه دیگر باقی مانده است. بنابراین این مورد با «کلاسیک» متفاوت است پرسل این هیئت پیشنهاد داد، که شامل یک «دستورالعملی است که روزها یا هفته‌ها قبل از انتخابات وارد شده است – زمانی که انتخابات در حال انجام است».

هیئت همچنین درخواست تجدید نظر آردوین را تسریع کرد و در اوایل ژوئیه پرونده را برای استدلال شفاهی تنظیم کرد.

آردوین در 17 ژوئن به دیوان عالی کشور آمد و از قضات خواست تا حکم دادگاه منطقه را تا 20 ژوئن متوقف کنند. او به قضات گفت که امتناع حوزه پنجم از انجام این کار، دولت را “به هیاهوی انتخاباتی تفرقه‌انگیز” انداخته و ” سردرگمی در سراسر ایالت، که همه اینها اعتماد به یکپارچگی انتخابات آتی کنگره را تضعیف می کند. او مدعی شد که با الزام ایالت به ترسیم نقشه جدیدی با دو ناحیه اکثریت سیاه‌پوست، «دادگاه منطقه به یک جنایتکار نژادپرستانه دستور داده است که «طبق ماهیت خود» به خصوص «نفرت‌انگیز» است.

رقبا از قضات خواستند تا حکم دادگاه منطقه را حفظ کنند. آنها بر «185 صفحه یافته‌های واقعی دقیق و تحلیل‌های حقوقی مستدل از چهار قاضی فدرال» تأکید کردند و مخالفت کردند با این ادعای آردوین که ترسیم نقشه‌ای جدید با دو ناحیه اکثریت سیاه‌پوست یک جنایت نژادی است. اگرچه یک کارشناس که نقشه‌ای با دو منطقه از این قبیل ترسیم کرد، شهادت داد که “از نژاد در طول فرآیند ترسیم نقشه آگاه بود”، نژاد عامل اصلی در ایجاد نقشه نبود.

رقبا افزودند که زمان کافی برای اجرای نقشه جدید کنگره برای ایالت وجود دارد و خاطرنشان کردند که رای گیری زودهنگام تا اکتبر آغاز نمی شود. در واقع، آنها گفتند، یک وکیل فرماندار شهادت داد که ایالت در گذشته با موفقیت تغییرات لحظه آخری را در تاریخ و مهلت انتخابات ایالت اجرا کرده است.

قضات در یک دستور یک بند بعد از ظهر سه شنبه دستور دادگاه منطقه را به حالت تعلیق درآوردند و با درخواست آردوین برای اضافه کردن پرونده به دادگاه عالی دیوان عالی موافقت کردند و عملاً حوزه پنجم را دور زدند. قضات پرونده را تا زمانی که تصمیم خود را در مورد آلاباما صادر کنند متوقف کردند. مریل علیه میلیگان. یک تصمیم در مریل احتمالا اوایل سال آینده است

سه قاضی لیبرال دادگاه – استفن بریر، سونیا سوتومایور و النا کاگان – اشاره کردند که درخواست ایالت برای مسدود کردن حکم دادگاه منطقه را رد می‌کردند. آنها همچنین با تصمیم دادگاه مبنی بر رسیدگی به پرونده بدون انتظار برای بررسی مدار 5 مخالفت کردند.

این مقاله بود ابتدا در Howe on the Court منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.