فحاشی (از جمله در مورد خردسالان) و “کار به طور کلی”


در دادگاه مه و خشم / جنس عجیب و غریب بحث و جدل فرصت خوبی برای توجه به یک اصل حقوقی مهم است: بر اساس قوانین مدرن آمریکا، یک اثر فقط می‌تواند “زشت” و بنابراین از نظر قانون اساسی بدون محافظت باشد – یا “مشکل برای خردسالان” و بنابراین از نظر قانون اساسی هنگام توزیع بین خردسالان محافظت نشده باشد – اگر اساساً چنین باشد. پورنوگرافی به عنوان یک کل گرفته شده است.

نقل قولی از ولتر در برگ مگس یک کتاب، طبق قانون اساسی، نشریه‌ای که در غیر این صورت ناپسند باشد، بازخرید نمی‌شود.” یک بار به نظر می رسید که، “برای بد بودن، باید باشد ut-/terly بدون از بین بردن اهمیت اجتماعی،” اما دیگر اینطور نیست.

اما، برعکس، چند صحنه جنسی در یک اثر به همین ترتیب، یک نشریه را ناپسند نمی کند. سوال این است که آیا غالب مضمون به “علاقه اولیه” که به عبارتی “شرم آور یا بیمارگونه“علاقه به سکس. (دولت همچنین باید نشان دهد که این اثر تحت استانداردهای جامعه معاصر آشکارا توهین آمیز است و در مجموع ارزش جدی ندارد.) حتی قاضی اسکالیا، که در معرض محدودیت های قابل توجهی در مورد مطالب مستهجن بود، این را تصدیق کرد:

[In our obscenity precedents]ما رویکردی را که قبلاً توسط برخی دادگاه‌ها اتخاذ شده بود، که ممنوعیت کل یک اثر ادبی را بر اساس یک یا چند قسمت که می‌توان به‌صورت مجزا در نظر گرفت، مجاز دانست رد کردیم. ناپسند. در عوض، گفتیم: ” غالب موضوع مواد به عنوان یک کل گرفته شده است“باید به علاقه اولیه متوسل شود.

(او به نوبه خود نقل می کرد راث علیه ایالات متحده (1957)، که تا حدودی توسط میلر علیه کالیفرنیا (1973)؛ اما همانطور که قاضی اسکالیا اشاره کرد، میلر فقط عناصر اضافی اضافه شده است که دولت باید فراتر از این الزام قانون اساسی “مضمون غالب” نشان دهد.) و همین امر در مورد آن نیز صدق می کند. مطالب زشت و ناپسند برای خردسالان.

اکنون این برای همه استثناهای متمم اول اینطور نیست. ممکن است شخصی به دلیل داشتن پورنوگرافی کودکان تحت تعقیب قرار گیرد، حتی اگر این یک تصویر مجزا در یک اثر گسترده تر باشد. به همین ترتیب، شخصی را می توان به دلیل افترا بر اساس اظهارات افتراآمیز در یک اثر عمدتاً غیر افترا شکایت کرد (یا تحت تعقیب قرار داد).

اما وقتی نوبت به استثنای فحاشی می‌شود، قانون حل می‌شود: قسمت‌های مجزای پورنوگرافی یک اثر را مجازات نمی‌کنند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *