دهمین سالگرد DACA


امروز است دهمین سالگرد اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی (DACA)، سیاستی که در ابتدا توسط پرزیدنت اوباما برای محافظت از کودکانی که به طور غیرقانونی به ایالات متحده آورده شده بودند، ایجاد شد. DACA به چنین مهاجرانی اجازه می دهد (که اغلب به آنها “رویاپردازان” گفته می شود قانون رویاکه تاکنون نتوانسته از کنگره عبور کند) برای ماندن در آمریکا تا زمانی که در سن 15 سالگی یا کمتر به کشور وارد شده باشند، در زمان شروع برنامه در سال 2012 30 سال یا کمتر داشته باشند، تا زمانی که برای برنامه درخواست داده اند به هیچ جرمی محکوم نشده باشند و یا فارغ التحصیل شده باشند. یک دبیرستان ایالات متحده، در حال حاضر در مدرسه ثبت نام کرده اند، یا در نیروهای مسلح خدمت کرده اند. همه گفته شد، سیاست از حدود 800000 نفر محافظت می کند از تبعید

من از همان ابتدا درباره این برنامه می نوشتم و پیوسته از اخلاق و قانونی بودن آن دفاع کرده ام. اما من همچنین هشدار داده ام که “رویاپردازان” واقعاً از اخراج در امان نخواهند بود مگر اینکه و تا زمانی که کنگره قانونی را برای نهادینه کردن این برنامه تصویب کند. تا آن زمان، یک رئیس جمهور متخاصم می تواند – اگر به اندازه کافی تلاش کند – راهی برای پایان دادن به DACA بیابد. تصمیم دیوان عالی در سال 2020 مبنی بر بی اعتباری تلاش های غیرقانونی دولت ترامپ برای لغو این سیاست، روشن کرد که یک تلاش اجرایی با برنامه ریزی بهتر برای خلاص شدن از شر آن احتمالاً موفق خواهد بود. همچنین این امکان وجود دارد که شکایت ایالت های تحت کنترل جمهوری خواهان در نهایت منجر به غیرقانونی بودن DACA شود، هرچند احتمال کمتری دارد. تصمیم 2020 به قانونی بودن خود برنامه توجهی نکرد، فقط به این موضوع پرداخت که آیا تلاش های ترامپ برای پایان دادن به آن ناقض قانون رویه اداری است یا خیر.

برای علاقه مندان، در اینجا خلاصه ای از نوشته های من در مورد DACA و موضوعات مرتبط است. مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد، همه این آثار پست هایی در وبلاگ توطئه ولوخ هستند:

  1. در تمجید از سیاست مهاجرتی جدید اوباما” 20 ژوئن 2012.

2. “بله، اقدام اجرایی اوباما در تعویق اخراج میلیون ها مهاجر قانون اساسی است.” دلیل، 19 آوریل 2016. این بخشی از مناظره ای با ایلیا “دیگر”، ایلیا شاپیرو، بر سر برنامه نزدیک به DAPA بود. مسائل حقوقی مطرح شده توسط این دو مشابه است. مشارکت شاپیرو را اینجا ببینید.

3.”موردی برای حفظ DACA“4 سپتامبر 2017.

4. «چرا DACA قانونی است»، 11 نوامبر 2019.

5 “افکار در مورد صدای دادگاه عالی، اما حکم بسیار محدود در مورد DACA”، 18 ژوئن 2020.

6 “راهی ساده برای کمک به محافظت از DACA در برابر چالش های قانونی”، 9 نوامبر 2020.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.