در زمان سرمایه گذاری جکسون، دادگاه مملو از سیاستمداران است که قاضی ها صندلی های جدید خود را پیدا می کنند.

نمایی از دادگاه
9 قاضی در کنار هم ایستاده اند و ردای سیاه قضایی بر تن دارند.

قضات در اتاق کنفرانس خود قبل از مراسم سرمایه گذاری روز جمعه برای قاضی کتانجی براون جکسون. (مجموعه دیوان عالی ایالات متحده)

نمایی از دادگاه مجموعه‌ای گاه به گاه است که نگاهی درونی به استدلال‌های شفاهی و اعلامیه‌های عقاید (و سایر رویدادهای دادگاه عالی) دارد که در زمان واقعی آشکار می‌شوند.

در پی تصمیمات بحث برانگیز دوره گذشته، و با رتبه بندی عمومی دیوان عالی در پایین ترین سطح های تاریخی، برخی از قضات اخیرا بوده است در رسانه ها از یکدیگر عکس می گیرند. اما در روز جمعه، به نظر می رسد که قضات برای یک موقعیت شادتر، حداقل برای یک روز، اختلافات خود را کنار می گذارند: سرمایه گذاری کتنجی براون جکسون به عنوان جدیدترین قاضی دادگاه – و اولین قاضی زن سیاه پوست آن.

جکسون در 30 ژوئن به عنوان یکصد و شانزدهمین قاضی دادگاه سوگند یاد کرد و پس از آن به سرعت مشغول به کار شد.

بنابراین سرمایه گذاری روز جمعه تا حد زیادی یک امر رسمی است که در آن دادگاه به طور رسمی کمیسیون جکسون را دریافت خواهد کرد. همچنین فرصتی برای دادگاه برای استقبال عمومی از جکسون و جشن گرفتن او با خانواده، دوستان و حامیانش است.

با توجه به حضور جو بایدن، رئیس جمهور و کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، امنیت در خیابان های اطراف دادگاه صبح جمعه شدید است. در داخل، جمعیت زیادی در طبقه اول در هم می آمیزند قبل از اینکه آنها را به طبقه بالا ببرند تا در محل دادگاه بنشینند. سالن بزرگ دادگاه – محوطه بزرگ و باز بلافاصله در خارج از دادگاه – قبلاً برای مهمانی که پس از برگزاری جلسه دادگاه برگزار می شود، تزیین و تزئین شده است.

در خود دادگاه، هر بخش از زانو به زانو پر شده است، با اعضای کنگره، مقامات سابق وزارت دادگستری، قضات دادگاه‌های پایین‌تر، کارکنان دیوان عالی و دیگران.

داگ جونز، سناتور سابق دموکرات آلاباما، که از نامزدی جکسون حمایت کرد، در نزدیکی هیئتی از سناتورها از جمله امی کلوبوچار، دی‌مین، شلدون وایت‌هاوس، DR.I.، کوری بوکر، دی‌ان‌جی و بن ساس ایستاد. R-Neb.

ساس، تنها قانونگذار جمهوری خواه حاضر، به جکسون رای منفی داد. او در بیانیه‌ای که دفترش پس از مراسم منتشر کرد، تاکید کرد که من و قاضی جکسون در مورد فلسفه قضایی اختلاف نظر داریم، اما هر دوی ما این کشور را دوست داریم. ساس همچنین به بحث عمومی «درباره اینکه آیا دادگاه عالی مشروعیت خود را از دست داده است یا نه» می پردازد و آن را «مبارزه ای از تخته» می نامد.

از مجلس، نانسی پلوسی رئیس مجلس وارد می‌شود و النور هلمز نورتون، نماینده منطقه کلمبیا نیز در بخش بار حضور دارد. بر اساس فهرست کاخ سفید، چهار عضو دیگر مجلس نیز حضور دارند.

در میان کهنه سربازان وزارت دادگستری می توان به آلبرتو گونزالس دادستان کل سابق، که در زمان پرزیدنت جورج دبلیو بوش خدمت کرد، و لورتا لینچ، دادستان کل سابق، که در زمان رئیس جمهور باراک اوباما خدمت می کرد، اشاره کرد. پل کلمنت، وکیل کل سابق، که در دوره بوش خدمت می کرد، مانند نیل کاتال، وکیل کل سابق در دوره اوباما، در بخش کافه می نشیند.

در پشت سالن دادگاه، سری سرینیواسان، قاضی ارشد دادگاه استیناف ایالات متحده برای منطقه کلمبیا، جایی که جکسون قبل از ارتقاء به دادگاه عالی به مدت یک سال در آنجا خدمت کرد، نیز وارد می شود. یکی دیگر از همکاران سابق جکسون از DC Circuit، قاضی پاتریشیا میلت، نیز اینجاست.

در وسط گالری عمومی، برایان استیونسون، بنیانگذار و مدیر اجرایی ابتکار عدالت برابر مستقر در آلاباما قرار دارد که پنج بار در برابر دادگاه بحث کرده است.

با نزدیک شدن به ساعت 10 صبح، همسران قاضی شروع به نشستن در صندلی های خود در بخش VIP می کنند. جین رابرتز و اشلی کاوانا به زودی به جینی توماس و همسران سه قاضی سابق ملحق می شوند: مورین اسکالیا، بیوه قاضی فقید آنتونین اسکالیا. مری کندی، همسر قاضی بازنشسته آنتونی کندی؛ و جوانا بریر، همسر قاضی استفان بریر که اخیراً بازنشسته شده است. هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا آنها در مورد تحقیقات Politico که بعد از ظهر پنجشنبه منتشر شده است، در مورد قضات بحث می کنند یا خیر نقص در افشای درآمدهای بدست آمده توسط همسرانشان.

بعداً متوجه شدیم که کتی داگلاس استون، بیوه قاضی ویلیام داگلاس، که در سال 1980 درگذشت، امروز اینجاست. او در ژوئیه 2019 زمانی که قاضی جان پل استیونز فقید، که جانشین داگلاس در سال 1975 شد، در تالار بزرگ درگذشت، حضور داشت.

در ساعت 9:55 صبح، مأموران پلیس دادگاه، جمعیت را ساکت کردند و به همه دستور دادند که در صندلی‌های خود بنشینند. و بعد ساعت 10 صبح می آید و … هیچی. پنج دقیقه، سپس 10 دقیقه می گذرد. به نظر می رسد امروز صبح به وقت کاخ سفید هستیم. یک گزارش استخر کاخ سفید، که در دادگاه در دسترس ما نیست، اما بعداً مورد مشورت قرار گرفت، نشان می‌دهد که «رئیس‌جمهور ساعت 9:54 صبح از کاخ سفید خارج شد و وارد خودرویش شد».

در نهایت، برخی از کارکنان کاخ سفید به وضوح از کاروان موتوری به دادگاه می‌رسند. خبرنگاران استخر کاخ سفید، که با رئیس جمهور سفر می کنند، جای خود را در “راهرو مطبوعات”، پشت بخش مطبوعات، که مانع دید نیمکت است، می گیرند.

مریک گارلند، دادستان کل، هیئتی از معاونان ارشد خود را همراه با دفتر وکیل کل به میزهای مشاور هدایت می کند. کندی و بریر قاضی بازنشسته وارد می شوند و در ردیف اول بخش VIP می نشینند. و سپس دختران جکسون، لیلا و تالیا، و همسرش، دکتر پاتریک جکسون، جای خود را در ردیف اول می گیرند و به زودی خود جکسون، که به سمت صندلی جان مارشال.

و در نهایت، معاون رئیس جمهور هریس و آقای اول داگ امهوف وارد می شوند و پس از آن رئیس جمهور بایدن و بانوی اول جیل بایدن وارد می شوند. در حالی که روی صندلی های خود می نشینند، یکی از اعضای بخش مطبوعات می بیند که رئیس جمهور یک ژست تیراندازی دوستانه نسبت به یکی از اعضای گروه کنگره دارد. حزب ریاست جمهوری درست در مقابل توماس نشسته است روز پنجشنبه در برابر کمیته 6 ژانویه شهادت دادگزارش شده است که این ادعای نادرست را تکرار می کند که انتخابات 2020 از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به سرقت رفته است. توماس لبخند می زند، اما به نظر می رسد هیچ صحبت کوچکی بین آنها وجود نداشته باشد.

رئیس و معاون رئیس جمهور با جدیدترین قاضی دادگاه. (مجموعه دیوان عالی ایالات متحده)

بعد از کلی انتظار، خود مراسم به طور مشخص کوتاه است. قضات با توجه به سابقه کار روی نیمکت می نشینند. این بدان معناست که وقتی قضات از پشت پرده‌ها در روز جمعه بیرون می‌آیند، همه قاضی‌ها به جز رئیس قاضی جان رابرتز و قاضی کلارنس توماس که در سمت راست رابرتز می‌نشیند، به صندلی‌هایی می‌روند که برای آنها جدید است. قاضی ساموئل آلیتو به صندلی سمت چپ رابرتز که قبلا توسط بریر اشغال شده بود حرکت می کند.

همانطور که در خود دادگاه، ماسک زدن روی نیمکت بسیار کم است. فقط قاضی سونیا سوتومایور که دیابت دارد و بنابراین در خطر بالاتری برای عوارض ناشی از کووید-19 قرار دارد، ماسک می‌زند.

رابرتز از رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور و همچنین پلوسی و قضات بازنشسته استقبال می کند. او سپس گارلند را که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سال 2016 برای پر کردن کرسی اسکالیا نامزد کرد، به رسمیت می شناسد. گارلند درخواست می کند تا دادگاه کمیسیونی را که رئیس جمهور برای جکسون صادر کرده است بخواند و او را رسماً به عنوان قاضی معرفی کند.

یکی از بزرگترین نقش های سخنران در سرمایه گذاری به اسکات هریس، منشی دادگاه عالی می رسد. بلند می شود، عینکش را می زند و کمیسیون را با صدای بلند می خواند.

وقتی هریس تمام می کند، نوبت جکسون است. او صندلی جان مارشال را ترک می کند و توسط معاون منشی لوری وود به سمت نیمکت همراهی می شود. رابرتز سپس سوگند قضایی را به جکسون می‌دهد و هریس کتاب مقدسی را برای جکسون در دست دارد. در حالی که جکسون به آخرین سطرهای سوگند رسمی خود می رسد، شوهرش دست راست خود را پشت دخترانش دراز می کند و به هر یک از آنها فشاری بر شانه می دهد. سپس جکسون در انتهای نیمکت از بخش مطبوعات، جایگاهی را می‌گیرد که برای کوچک‌ترین قاضی دادگاه در نظر گرفته شده است.

رابرتز مراسم را با “خوش آمدگویی بسیار گرم” از جکسون به پایان می رساند. به ما دستور داده شده که در صندلی خود بمانیم تا ابتدا رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور بروند و سپس مراسم به پایان برسد. در حالی که از دادگاه خارج می شویم تا تلفن هایمان را از اتاق مطبوعات برداریم تا بتوانیم پیاده روی سنتی جکسون را در پله های جلوی دادگاه با رابرتز به تصویر بکشیم، سرورها در سالن بزرگ با سینی های آب و آب برای جکسون ایستاده اند. میهمانان.

کتانجی براون جکسون و جان رابرتز در کنار یکدیگر در مقابل ستون مرمری بزرگ ایستاده اند

جکسون و رابرتز پیاده روی سنتی را از پله های مرمر شروع می کنند. (مجموعه دیوان عالی ایالات متحده)

تصاویری که بعداً در روز توسط دادگاه منتشر شد، از جمله یک عکس گروهی از جدیدترین نسخه دادگاه رابرتز، همه 9 قاضی را نشان می دهد که لبخندهای پهنی به تن دارند. اما با یک دوره دیگر مملو از پرونده های مطرح و بحث برانگیز که قرار است از صبح دوشنبه آغاز شود، این لبخندها ممکن است برای مدت طولانی دوام نیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *