دادگاه منطقه ادعای حق تبلیغات را به دلایل “مضحک” رد کرد


از جانب استیل در مقابل گودمن، روز پنجشنبه توسط قاضی جان ای. گیبنی جونیور (ED Va.):

شاکیان ادعا می کنند [Jason] گودمن تخلف کرد [the right of publicity statute] با انتشار فیلم و فروش کالا در وب سایت Red Bubble که به تصویر کشیده شده است [David] صورت استیل در انتهای عقب یک حیوان و روی بدن کارتونی. دادگاه دریافته است که ساخته های گودمن، اگرچه منفور است، اما تصاویر تقلید آمیزی است که توسط متمم اول محافظت می شود.

دادگاه ها به شدت در مورد زمانی که (به ویژه خارج از زمینه تبلیغات تجاری) متمم اول از “حق تبلیغات” جلوگیری می کند، تقسیم شده است، که حق کنترل استفاده تجاری از نام، شباهت، و سایر ویژگی های هویت، خواه در کمیک است. کتاب‌ها، بازی‌های ویدیویی، کارت‌های تبریک، یا جاهای دیگر. اما توافق کلی وجود دارد که استفاده‌های تقلیدکننده محافظت می‌شوند، و این به خوبی مطابقت دارد.

در اینجا پیشینه است، که همچنین منجر به یک ادعای افترا شد که دادگاه از رد آن خودداری کرد:

گودمن… “مالک است، حفظ می کند[,] و دارای چندین شبکه اینترنتی و رسانه های اجتماعی، از جمله کانال های یوتیوب و یک حساب توییتر است.” “نام ویژگی های رسانه اجتماعی گودمن “Crowdsource The Truth” (“CSTT”) است.” در 13 ژوئن 2017، Steele—موسس EIN— در مصاحبه ای در Oakton، ویرجینیا، با “عامل” CSTT، جورج وب، شرکت کرد. {این شکایت مجموعه ای از دستاوردهای ادعا شده استیل را ارائه می دهد. دادگاه آنها را در اینجا بازگو نمی کند، مگر اینکه توجه داشته باشید که قبل از مرگ استیل- استیل از طریق EIN یک “کمپین آموزشی” به نام #UNRIG را با هدف اعلام “امکان بازگرداندن یکپارچگی اخلاقی، قانونی و غیرخشونت آمیز به دولت ایالات متحده به همه شهروندان” اجرا کرد.} در طول مصاحبه، استیل درباره «دیدگاه‌هایش در مورد 11 سپتامبر، پدوفیلیا» بحث کرد[,] و هدف #UNRIG.”

گودمن و یکی دیگر از همکاران CSTT، پاتریشیا نگرون، این مصاحبه را پخش مستقیم کردند و گودمن آن را در کانال یوتیوب خود منتشر کرد. در طول پخش زنده، گودمن بینندگان خود را تشویق کرد تا به کمپین #UNRIG Indiegogo کمک مالی کنند. در آن روز، EIN 9827.01 دلار کمک مالی از 175 اهداکننده دریافت کرد. استیل قصد داشت در مصاحبه دیگری با گودمن و نگرون در 15 ژوئن 2017 شرکت کند.

با این حال، در 14 ژوئن 2017، گودمن ویدیویی حاوی اطلاعات نادرست درباره یک “بمب کثیف” احتمالی در “کشتی کانتینری فرا اقیانوسی، مرسک ممفیس” منتشر کرد. گودمن “جامعه Crowdsource” را تشویق کرد تا وارد عمل شود و گارد ساحلی ایالات متحده را در مورد تهدید با[c]همه[ing] اداره بندر.” “ترمینال در بندر چارلستون، کارولینای جنوبی، [was] به دلیل ویدیوی گودمن بسته شد و اداره تحقیقات فدرال متعاقباً تحقیقاتی را در مورد گزارش نادرست آغاز کرد.

در نتیجه، استیل از مصاحبه برنامه ریزی شده 15 جولای خارج شد و به دنبال فاصله گرفتن از گودمن بود. در پاسخ، گودمن با اجرای “کنسرت” با دو شخصیت اینترنتی دیگر، سوزان هلمز و نگرون، “آغاز[ ] … کمپین لکه دار کردن رسانه های اجتماعی علیه [Steele] و EIN که تا امروز ادامه دارد.» طی ماه‌ها، گودمن، هولمز و نگرون مکررا استیل را به «کلاهبرداری در امور خیریه جنایتکارانه»، «کلاهبرداری از طریق سیم بین‌ایالتی»، سرقت، دروغ‌گویی و «رفتارهای توهین‌آمیز» متهم کردند و از نام استیل و تصویر بر روی تصاویر اصلاح شده، از جمله کالاهای CSTT. ظاهراً اقدامات گودمن به اعتبار استیل و EIN آسیب رسانده و باعث شده است که کمک های مالی شخصی به EIN تقریباً 29000 دلار در ماه کاهش یابد. شاکیان اظهار می دارند که “هیچ مبنای واقعی یا قانونی برای هر ادعایی وجود ندارد. [Steele] یا EIN هکتار[ve] مرتکب “کلاهبرداری در امور خیریه جنایتکارانه” شده است، که استیل و EIN هرگز به دلیل کلاهبرداری جنایی مورد تحقیق یا متهم قرار نگرفته اند، و گودمن “هرگز گزارش نکرده است. [Steele] یا EIN به [New York] دادستان کل یا به هر سازمان مجری قانون یا مرجع نظارتی.”…Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.