دادگاه به آریزونا اجازه می دهد تا دومین اعدام ایالت را در کمتر از یک ماه ادامه دهد

کیس سرمایه

دادگاه عالی روز چهارشنبه از به تعویق انداختن اعدام فرانک جارویس اتوود در آریزونا خودداری کرد. هیچ مخالفتی ثبت نشده است.

آتوود در سال 1987 به دلیل ربودن و کشتن ویکی لین هاسکینسون 8 ساله که هنگام سوار شدن با دوچرخه به سمت صندوق پستی ناپدید شد، به اعدام محکوم شد. جسد او بعداً در صحرای خارج از توسان پیدا شد.

اندکی پس از صدور دادگاه سه مختصر سفارشات با رد درخواست های نهایی اتوود، دولت اتوود را اعدام کرد، 66، با تزریق کشنده. بر اساس گزارش رسانه ها، همسر، کشیش و اعضای خانواده هاسکینسون حضور داشتند.

فرانک جارویس اتوود

فرانک جارویس اتوود (دپارتمان اصلاحات، توانبخشی و ورود مجدد آریزونا)

قبل از محکومیت خود در آریزونا، آتوود به دلیل رفتار زننده و هذیان آمیز با یک کودک، پنج سال در کالیفرنیا خدمت کرد. او به آریزونا رانندگی کرد و در زمان مرگ هاسکینسون، آزادی مشروط خود را نقض کرد.

اتوود بر بی گناهی خود تاکید کرد. در پرونده های این هفته در دادگاه عالی، او سه دلیل اصلی را برای توقف اجرای حکم مطرح کرد. ابتدا، او به قضات گفت که بازرسان پلیس شواهد تبرئه کننده یک تماس تلفنی را که مظنون دیگری را به پرونده مرتبط می کرد، پنهان کردند. دوم، او استدلال کرد که محکومیت قبلی‌اش در کالیفرنیا یک شرایط تشدیدکننده نامعتبر بود و او را برای مجازات اعدام در آریزونا واجد شرایط نمی‌دانست. در نهایت، او استدلال کرد که به دلیل بیماری کمر، دراز کشیدن روی میز برای تزریق کشنده باعث درد بیش از حد و غیرقانونی او می شود.

آریزونا استدلال کرد که اتوود زمان کافی برای پیگیری درخواست های خود دارد و دلیلی برای به تاخیر انداختن اعدام در حال حاضر وجود ندارد. دولت همچنین شواهدی را علیه او ارائه کرد.

به گفته شاهدان رسانه ها، برای رفع درد ستون فقرات آتوود، بالشی زیر سر او گذاشته بودند. به درخواست او IV در دست او قرار گرفت و او در عرض چند دقیقه درگذشت.

اتوود پس از کلارنس وین دیکسون، دومین فردی بود که در کمتر از یک ماه توسط آریزونا اعدام شد. این ایالت از زمان دو ساعته ۲۰۱۴ اعدام را متوقف کرده بود اعدام نادرست جوزف وود.

این ممکن است آخرین درخواست سرمایه در دوره تصدی قاضی استفان بریر باشد. بریر، که قصد دارد تابستان امسال بازنشسته شود، از منتقدان آشکار مجازات اعدام بوده و در مخالفت خود نوشت Glossip v. Gross“من معتقدم به احتمال زیاد مجازات اعدام ناقض متمم هشتم است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.