آیا شکایت اخلاقی وکالت DC از جف کلارک بر دکترین سؤالات اصلی تأثیر می گذارد؟


که در ویرجینیای غربی علیه EPA، دیوان عالی با تمام وجود دکترین سؤالات اصلی را پذیرفت، که بر اساس آن آژانس هایی که دارای اختیارات نظارتی گسترده ای هستند که بر موضوعاتی با اهمیت استثنایی اقتصادی یا سیاسی دلالت دارند، باید بتوانند بیانیه ای واضح از کنگره را که اجازه اعمال چنین اختیاراتی را می دهد، شناسایی کنند.

به عنوان یک نتیجه از ویرجینیای غربی تصمیم، اصحاب دعوی که اقدامات دولتی را به چالش می کشند، سؤالات عمده ای را در کمین همه اختلافات نظارتی یافته اند. در برخی موارد، فراخوانی دکترین سؤالات اصلی منطقی است (به عنوان مثال، نگرانی‌های مربوط به قانون افشای آب و هوای SEC یا طرح بخشش بدهی دانش‌آموز را ببینید). در موارد دیگر، نه چندان.

جایی که ممکن است انتظار نداشته باشیم که دکترین سؤالات اصلی ظاهر شود، در جریان دادرسی مربوط به این است شکایت اخلاقی DC Bar علیه جفری کلارک، کارمند سابق وزارت دادگستری دولت ترامپ. که در پاسخ کلارک در هیئت دادگاه استیناف دی سی در مورد مسئولیت حرفه ای ثبت شدبا این حال، دکترین مورد استناد قرار می گیرد. در اینجا بخش مربوطه از پرونده ویرایش شده کلارک است:

22. هجدهمین دفاع – صلاحیت وکلای دادگستری DC، دکترین سؤالات اصلی را نقض می کند وکالت دادگستری فاقد صلاحیت قضایی در مورد رفتار خوانده مورد اشاره در اتهامات است زیرا بند 28 USC § 530B به وضوح به وزارت دادگستری قدرت تفویض نمی کند. اختیارات منطقه کلمبیا برای تنظیم وکلایی که در وزارت دادگستری خدمت می‌کنند، به‌ویژه کسانی که با رئیس‌جمهور برای مشورت و تصمیم‌گیری در مورد مسائلی که برای حل‌وفصل به رئیس‌جمهور می‌رسند، تعامل دارند. به عنوان مثال، ویرجینیای غربی علیه EPA را ببینید, 142 S. Ct. 2587 (2022); Hickman v. Train, 426 US 167 (1976); نظر OLC. ویرجینیای غربی یک قاعده بیانیه روشن را ایجاد می کند که به عنوان “دکترین سوالات اصلی” شناخته می شود. این که آیا (1) به عنوان یک دسته از سؤالات در نظر گرفته می شود (یعنی آیا دادگاه های ایالتی و محلی می توانند مذاکرات داخلی شعبه مجریه در مورد موضوعات حقوقی را تنظیم کنند) یا (2) یک سؤال کاربردی در مورد اینکه آیا مشاوره حقوقی و نظرات پاسخ دهنده در مورد حقایق موجود همانطور که ارائه شده است. به رئیس جمهور و مافوق وزارت دادگستری وی در مورد بی نظمی در انتخابات ریاست جمهوری 2020، سؤالات اساسی ارائه شده است. به این ترتیب، هر قانونی که مقررات ایالتی، محلی یا DC را برای چنین سؤالاتی مجاز می کند، مستلزم بیانیه ای واضح از کنگره است که این اختیار را تفویض می کند. اینها سؤالات عمده ای هستند که هم ماهیت سیاسی دارند و هم ویژگی های اصلی فدرالیسم و/یا تفکیک قوا را دربرمی گیرند. شناسه. در 2607-08; شناسه. 2617، 2621 (Gorsuch، J.، موافق) (دکترین هم از تفکیک قوا و هم از فدرالیسم محافظت می کند).

[Edited] من چند سوال اساسی در مورد این ادعا دارم.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.