آفریقایی-کوبایی به دلیل اسپانیایی بودن، نه سیاه پوست بودن، مورد تبعیض قرار گرفتند


در اینجا یک مورد عجیب است در واشنگتن پست در سال 1980 شرح داده شد، یکی که به آن نرسید کتاب آینده من در مورد طبقه بندی های نژادی:

میگل سندووال در سال 1959 از هاوانا وارد هارلم شد، جایی که او مدافع صریح حقوق مدنی بهتر برای سیاهپوستان کوبایی بود. سندووال کوبایی بود، اما خود را در درجه اول سیاه پوست می دانست. با این حال برای سیاهپوستان آمریکایی در هارلم، او یک اسپانیایی تبار بود.

نه سال بعد، او برای شغلی به عنوان مدیر دفتر نیروی انسانی که در آن کار می کرد درخواست داد زیرا شنیده بود که مقامات فدرال به دنبال سیاه پوستی برای پر کردن این پست هستند. اما، سندووال گفت، به او گفته شد که نمی تواند این شغل را داشته باشد، زیرا او اسپانیایی تبار است.

سندووال کمیسیون فرصت های شغلی برابر فدرال را متقاعد کرد که او واقعا سیاهپوست است و مورد تبعیض قرار گرفته است و حقوق معوقه دریافت کرد.

The Post از این مورد برای کشف هویت آفریقایی-لاتینی استفاده می کند، اما تعجب می کنیم که چرا EEOC نتوانست به این نکته اشاره کند که رزرو موقعیت برای یک گروه نژادی برای شروع غیرقانونی است.

در همین حال، در دهه‌های بعدی، دولت فدرال به صراحت اعلام کرده است که «اسپانیایی‌ها» یک طبقه‌بندی قومی است، نه یک طبقه‌بندی نژادی، بنابراین اسپانیایی‌ها می‌توانند از هر نژادی باشند. با این حال، در عمل، بسیاری از آمریکایی ها (از جمله قضات دادگاه عالی) اسپانیایی ها را به عنوان یک دسته نژادی می دانند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.